Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Поради дерматолога, як позбутись неприємного запаху ніг

Поради дерматолога, як позбутись неприємного запаху ніг

 

Поради дерматолога, як позбутись неприємного запаху ніг

“Проблема не лише в тому, що деякі люди нерегулярно миються чи ігнорують чистоту своїх шкарпеток і взуття. Річ й у тім, що в
кожного на шкірі живуть специфічні колонії грибків і бактерій, — пояснила Жанна Приходько. — У процесі життєдіяльності ці мікроорганізми продукують коктейль хімічних сполук, що змушує нас морщити носи. Серед коринебактерій, мікрококів, бета-протеобактерій особливо виділяються стафілококи. Вони виробляють дуже неприємну на запах ізовалеріанову кислоту (цей
“аромат” притаманний деяким сортам пліснявого сиру). Температура людського тіла сприяє інтенсивному виділенню цього запаху.

 Але чому ці “квартиранти” вибрали для проживання саме ноги людини?

– Ступні людини мають анатомічні особливості. У середньому на кожному квадратному їх сантиметрі розміщено 600 потових залоз.
Це навіть менше, ніж на шкірі під пахвами. Ці залози виділяють суміш солей, глюкози, амінокислот, вітамінів. Усе це — ідеальне середовище для розмноження мікроорганізмів.

– А якби людина частіше милася, позбутися неприємного запаху вдалося б?

– Миття дезінфікує шкіру. Але в деяких людей, шкіра яких вразлива через слабкий імунітет, гормональний дисбаланс чи хвороби печінки, неприємний запах з’являється вже за кілька годин після того, як вбрано чисті шкарпетки. Тож мало просто мити ноги з милом. Знадобляться ванночки з морською чи просто столовою сіллю (вона стабілізує pH шкіри), а ще ліпше — із настоєм дубової кори, яка пригнічує процес пітніння. Корисно посипати ступні медичним тальком (присипкою). Він підсушує шкіру та створює захисний шар на ній.
 
Це важливо робити не лише через неприємний запах. Розмножучись на шкірі, бактерії й грибки не роблять її здоровішою. Спочатку з’являється почервоніння, потім — попрілість, у найменш делікатних місцях (як-от ділянки між пальцями) шкіра починає лущитися, на ній з’являються тріщинки. А це — ворота для входження інфекції всередину організму. Починається запальний процес.
 
Щоб з’ясувати, які саме мікроорганізми паразитують на ногах, а отже, знайти методи їх нейтралізації, радила б здати кров на аналіз,
мікробіологічні проби зі шкіри. Важливо перевірити і внутрішні органи, зокрема печінку, органи внутрішньої секреції.
 
Основне ж правило профілактики — не давати ногам пітніти й запарюватися. Закрите взуття із штучної шкіри чи інших синтетичних матеріалів створює парниковий ефект — і у вологому середовищі і бактерії, і грибки почуваються ідеально. Тому влітку краще носити відкрите шкіряне взуття, у якому шкіра “дихає”. А якщо черевики закриті, вдягати лише бавовняні шкарпетки, які добре вбирають вологу.
Поради дерматолога, як позбутись неприємного запаху ніг

Переглянути весь ⇒ПРАЙС 

Як нас знайти