Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Що таке папіломи і як з ними боротися

Що таке папіломи і як з ними боротися

Що таке папіломи і як з ними боротися

Чимало людей помічають появу на шкірі обличчя чи шиї невеличких шкірних наростів. Найчастіше на звертають увагу жінки під час процедур із догляду шкіри. Косметологи кажуть, що це – папіломи, які слід видаляти. Чи це безпечно? І чому взагалі вони з’являються?

Про це “Експресу” розповіла Жанна Приходько, лікар-дерматокосметолог вищої категорії міської косметологічної лікарні.

– Якою є природа появи папілом на шкірі?

– Йдеться про шкірні розростання, які мають вірусне походження. Така проблема може виникнути у будь-якому віці (навіть у дітей), незалежно від статі. Заразитися ж вірусом можна контактно-побутовим шляхом при тілесному контакті, унаслідок користування чужим рушником і т.п. Тобто, якщо в когось із членів сім’ї на шкірі з’явились папіломи, рідні ризикують згодом виявити й у себе такі ж розростання. Зараження також може відбутися в басейні чи сауні. Аби цього уникнути, необхідно дотримуватись правил особистої гігієни.

– Чи обов’язково їх видаляти?

Якщо цього не робити, людина заражатиме сама себе. В результаті чого папіломи із часом можуть з’являтися на інших ділянках шкіри. Основними місцями локалізації є шия, пахові западини, верхні та нижні повіки, загалом обличчя. Папіломи можуть бути й під грудними залозами.

Якщо довший час не видаляти папіломи, вони можуть перерости у м’яку фіброму й при тім дуже збільшуватися. У таких випадках ідеться про новоутворення, видаляти яке треба під анестезією.

– А якщо мова не про запущений процес, видалення папілом гарантує їх не появу надалі?

Почнімо з того, що видалення відбувається за допомогою лазера чи струму. Йдеться про дещо болючу процедуру, але це слід зробити. А коли на шкірі людини є дуже велика кількість папілом, то доведеться видаляти їх у кілька сеансів. На місці видалення спершу з’являється кірка, яка відпадає через 5-7 днів. Після цього шкіра в ділянці видаленої папіломи має червонуватий колір, що згодом стає рожевим, але потім повністю відновлюється до нормального. Правда, улітку може з’явитися пігментація, яка також минає і рубців не лишається.

Якщо є схильність до утворення папілом, виникає загроза повторної їх появи. Але йдеться лише про зараження, а не про їх відновлення. Додам, що до групи ризику належать огрядні люди. Фактори, що спричиняють таку проблему, – зайві відкладення холестерину, порушений ліпідний обмін, сальність та пітливість.

 

Переглянути весь ⇒ПРАЙС 

Як нас знайти