Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Це вам не просто прищ !Рубці від фурункулів, якщо їх лікувати неправильно , можуть залишитися на все життя .

Це вам не просто прищ !Рубці від фурункулів, якщо їх лікувати неправильно , можуть залишитися на все життя .

Ці нариви, які зненацька з’являються на шкірі обличчя , шиї, потилиці, плечей, сідниці чи під пахвами, не лише псують наш зовнішній вигляд, але й є джерелом інфекції в організмі . Часом, щоб їх позбутися, доводиться застосовувати навіть переливання крові .

 

Йдеться про фурункули- запалення устя сальної залози волосяних фолікулів, які є по всьому тілі. Чому вони утворюються та як їх лікувати, розповідає Жанна Приходько, лікар-дерматолог вищої категорії.

 

-Що це за утвори ?

 

-Фурункули розвиваються внаслідок потрапляння до сальної залози інфекції. Найчастіше з групи стафілококів. Таке буває, наприклад, коли людина не виконує правил особистої гігієни, не стежить за чистотою шкірних покривів та рук, а також осіб з підвищеним жиро- чи потовиділенням.

Крім того, інфекція активізується на фоні зниження імунітету .

 

-Як можна відрізнити фурункул від звичайного прища ?

 

-Фурункул схожий на червоний вузлик конусоподібної форми, який швидко росте. Часто в цьому місці можна відчути гострий пульсуючий біль, а доторкання до фурункули досить болісне . З часом на поверхні конуса появляється блідо-жовте утворення, яке свідчить про наявність гною. Оптимально цей стрижень має самостійно вийти з фурункула (це означає, що він визрів ), і ранка гоїться протягом кількох днів.

Якщо ж фурункули одночасно виникають на різних ділянках тіла, можна говорити про фурункульоз, який вимагає системного лікування із застосуванням антибіотиків. Адже в такому випадку інфекція дуже швидко розповсюджується по організму. Часто нагноєння викликає температуру тіла, загальну слабкість. При задавненому фурункульозі може розвинутися й запалення шкіри навколо волосяних фолікулів (карбункули) чи навіть ураження лімфатичних вузлів. Тоді єдиним виходом є хірургічне втручання, під час якого фурункул розрізають для відтоку гною. Тому, якщо на п’ятий  день фурункул не лопається сам, бажано звернутися до спеціаліста .

 

-Чи залишаються сліди після фурункульозу ?

 

-Якщо ці нариви ліквідувалися самостійно або були усунені на ранніх стадіях (часом, для прискорення процесу визрівання застосовують спеціальні мазі), ранка від нього загоїться вже за декілька днів. В от у занедбаних випадках, або тоді, коли людина витискала нариви, тим самим призводячи до інфікування навколишніх ділянок шкіри, може залишитися кратероподібний рубець, іноді навіть на все життя .

Як нас знайти