Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

До десятої і після четвертої

До десятої і після четвертої

Лікарі офіційно зменшили час дозволеного перебування під прямими сонячними променями
Якщо раніше безпечним вважалося перебування під сонцем до 11години та після 16-ї, то тепер лікарі переглянули свої рекомендації. Чому?

Про це розпитуємо Жанну Приходько, лікаря-дерматолога вищої категорії, Андрія Брезовського, представника Лікарні сучасної онкологічної допомоги (ЛІСОД), та Андрія Городиловського, онкодерматолога вищої категорії, члена Американської асоціації дерматологів.

Який зв’язок між сонцем та раком шкіри?

Ж.Приходько:
– Прямий. Вплив сонячних променів на шкіру не лише сприяє її швидкому старінню, а й може призвести до утворення новоутворів на ній. Адже у спектрі променів є альфа-, бета-, та гамма-випромінювання. Власне, останнє є найшкідливішим, адже впливає на процес поділу клітин шкіри, викликаючи її переродження.
А.Березовський:
–За статистико, 3,5% онкопатологій викликані саме надмірним перебуванням на сонці. Саме сонячні промені, які є канцерогенними для людини, є головними причинами таких захворювань, як базаліома, плоскоклітинний рак, меланома шкіри. Тому уникайте тривалого перебування на сонці та обов’язково застосовуйте сонцезахисні креми.
А. Городиловський:
– Є такі розрахунки: людина, в якої понад 20 родимок, має підвищений ризик захворіти на меланому – рак шкіри. А якщо близькі родичі мали ракові чи передракові стани, ризик занедужати підвищується у 15 разів! Таким людям треба особливо уважно стежити за своїми родимками, а раз на пів року відвідувати онкодерматолога, щоб той оглянув пацієнта у прямому розумінні з голови до ніг. Особливо важливо робити це після сонячного сезону. Я би рекомендував взагалі забути про активну засмагу, адже сонце стає дедалі агресивнішим, а наша шкіра пам’ятає кожний сонячний опік упродовж життя, і ця пам’ять акамулюється в ній.
«До речі, дітям до трьох років перебування під прямими сонячними променями взагалі не рекомендовано»

–То коли ж тепер безпечно перебувати на сонці?

Ж.Приходько:
– Раніше такими вважалися періоди до 12-ї години дня та після 16-ї, потім рекомендували не перебувати під сонячними променями після 11-ї години ранку, а тепер у зв’язку із зростанням сонячної активності, період безпечного перебування зміщено ще на годину – до 10-ї та після 16-ї. А на голову бажано одягнути капелюх.
А під час відпочинку засмагати треба у тіні (кількості ультрафіолету, що пробивається крізь листя, чи тент, цілком достатньо для здорової засмаги)
Крім того, перший контакт шкіри із сонцем не має перевищувати 5 – 10 хвилин, наступного дня на 5 хвилин більше. Адже таким чином шкіра виробляє захист від ультрафіолету (засмага – не що інше, як захисна реакція шкіри, коли клітини меланоцити починають виробляти спеціальний

Як нас знайти