Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Ох, як свербить…Ще одна зимова проблема шкіри – атопічний дерматит. Як її позбутися?

Ох, як свербить…Ще одна зимова проблема шкіри – атопічний дерматит. Як її позбутися?

Дерматологи кажуть: у зимовий сезон пацієнтів із атопічним дерматитом завжди більше. Адже для загострення цієї шкірної проблеми складаються сприятливі обставини – холод, сухе повітря, брак вітамінів.
– Атопічнимй дерматит – це хронічне запальне захворювання шкіри, що викликає її сухість, лущення і появу на ній плям, – пояснює Жанна Приходько, лікарка-дерматовенерологиня. –Перші прояви атопічного дерматиту з’являються у дітей до п’яти років, але можуть виникатиі в підлітковому, і в дорослому віці. Розвиток атопічного дерматиту провокує переважно спадковість, а загострюється проблема часто саме взимку.

– Як зрозуміти, що у пацієнта атопічний дерматит, а не висип іншого походження?
– Найчастіше атопія проявляється на розгинальній поверхні кінцівок: ліктях, колінах. При важкому перебігу хвороба охоплює тулуб та інші ділянки тіла. Губи та крила носа залишаються неушкодженими, – каже Ірина Швець, лікарка-дерматологиня. – На уражених ділянках зазвичай виникають рожеві плями, папули (пласкі вузлики) червоного кольору з лущенням. Їх можна розпізнати за вираженою сухістю та свербежем. У певних випадках можуть бути утворення, що супроводжуються нагноєнням.
– Що може викликати загострення хвороби?
Ж. Приходько:
– Одним із чинників є погода – коли дуже спекотно й волого (чи, навпаки, сухо), морозно, подразнення шкіри загострюється. Важливу роль відіграє й одяг: контакт із синтетичними або шерстю тварин теж шкодить.
А ще загострити проблему може неякісна косметика. Приміром, у мене була 32- річна пацієнтка, яка мала спадкову схильність до дерматиту. Якось вона наклала корейську маску для обличчя, і та спровокувала тоді стрес, і це в комплексі призвело до сильного загострення атопічного дерматиту.
– А як на хворобу впливає харчування?
І. Швець:
– Через харчові алергени найчастіше атопія загострюється у дітей. Цитросові, молокопродукти й шоколад підвищують рівень гістаміну в організмі, що може посилювати свербіж, провокувати ще більше почервоніння і загалом погіршувати стан організму.
– Чи може атопія минути з часом?
– Це хронічна хвороба, вона не зникає просто так. Проте в дитячому віці стан може перейти у стійку ремісію, якщо дбати про шкіру та перебувати на спостереженні у дерматолога.
Ж. Приходько:
– Щоб зменшити симптоматику, слід постійно використовувати засоби догляду, які відновлять захисну функцію шкіри, усувають чи полегшують свербіж і лущення, пом’якшують сухі ділянки. Допомагають й антигістамінні засоби.
Ігор Волощук.

Як нас знайти