Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Ліцензія Серія
Image Alt

замовити послуги у Львові, косметологічний центр “Жанві” +38(067)773 50 88

Якщо веснянки несподiвано з’являються на шкiрi темноволосої людини, це повинно насторожити

Такi пiгментнi плями в темноволосих осiб найчастiше з’являються у зрiлому вiцi, переважно в тих, хто зловживав i зловживає засмагою, пояснила Жанна Приходько, лiкар-дерматолог вищої категорiї..

— Появою веснянок на шкiрi ми завдячуємо пiгменту меланiну. Вiн мiститься у спецiальних клiтинах меланоцитах, що є в органiзмi кожної людини, — пояснила Жанна Приходько, лiкар-дерматолог вищої категорiї. — Меланоцити активiзуються пiд впливом певного ферменту, а вiн пробуджується з пiдвищенням активностi сонячного ультрафiолету. Якщо меланiн розподiляється рiвномiрно (ця
властивiсть успадковується генетично), то в людини рiвна засмага. Якщо ж нерiвномiрно (це особливiсть рудоволосих i свiтловолосих осiб) — у мiсцях його концентрацiї виступають веснянки. Уперше це вiдбувається, як правило, у 3 — 5-рiчному вiцi. Рудоволосi, свiтловолосi люди “носять” свої веснянки все життя.

— А чи можна позбутися ластовиння?

— Поряд iз вiдбiлювальними кремами є й простi, випробуванi часом народнi засоби, завдяки яким колiр пiгментних плямок стає менш  iнтенсивним. Наприклад, сiк листя петрушки й кульбаби. Листя промийте, перекрутiть на м’ясорубцi та вичавте сiк. Протирайте ним шкiру з ластовинням тричi на день.

— Не поспiшайте викидати у вiдро для смiття огiркову  шкiрку — вона чудово освiтлює шкiру, — каже Олена Коб’юк, дослiдниця народних методiв оздоровлення. — Лимонний сiк також досить ефективний i дiєвий засiб проти ластовиння. Досить
додати кiлька крапель соку лимона до денного крему для шкiри або ж до маски (найкраще — з яєчних бiлкiв) перед тим, як намастити на шкiру обличчя. Утiм радила б не сприймати веснянки як проблему. На шкiрi багатьох людей (особливо золотоволосих) вони мають дуже природний вигляд.

— А про що може свiдчити поява веснянок у натуральних брюнеток: на обличчi, у зонi декольте — там, де їх ранiше нiколи не було? 

— Такi пiгментнi плями в темноволосих осiб найчастiше з’являються у  зрiлому вiцi, переважно в тих, хто зловживав i зловживає засмагою. Причиною можуть бути й гормональнi змiни (наприклад, пiд час вагiтностi), порушення  обмiну речовин, хвороби печiнки та жовчовивiдних шляхiв. Тож варто сприймати появу такого ластовиння як сигнал перевiрити свiй органiзм. Аби веснянок не ставало бiльше й пiсля вiдбiлювання вони не з’являлися знову, потрiбно використовувати сонцезахиснi креми, якомога менше пiдставляти шкiру сонцю.

Iрина КОНТОРСЬКИХ