Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Лікар пояснив, чому дезодорант не всім допомагає

Лікар пояснив, чому дезодорант не всім допомагає

Підвищена пітливість може супроводжувати хронічні недуги, про які людина не здогадується

– Чому деякі люди вирізняються неприємним запахом тіла, особливо,
якщо вони належать до числа охайних?

— Це залежить від кількості та активності сальних і потових залоз, будови нервової системи людини. Та нерідко буває, що ця проблема раптово розвивається в певний період часу. Здебільшого таке відбувається при клімаксі, дисменореї (гінекологічні захворювання в жінок). А іноді при появі такого симптому медики радять перевірити показник рівня цукру в крові,
адже гіпергідроз може супроводжувати цукровий діабет, — пояснює
лікар-косметолог Жанна Приходько. — Тому може знадобитись лікування основної проблеми.

— У боротьбі з такою проблемою, які засоби краще обрати?

— Почнімо з того, що одним з найперших правил є дотримання норм особистої гігієни. А дезодорант не варто застосовувати більше як один раз на день. Робити це слід зранку після приймання душу.

При частих використаннях може відбутись закупорка сальних залоз та порушення їх функцій, що загрожує розвитком застійних явищ.
Притім підвищується ризик приєднання патогенної флори й розвитку
запального процесу.

Найкраще в таких випадках вдаватись до додаткових допоміжних заходів. Мова, зокрема, про ванночки й примочки з відвару дубової кори, застосування присипок із тальком. А найбільш ефективним при гіпергідрозі є процедура, під час якої (часто під місцевою анастезією) проводять обколювання підпахвових ямок, долоней та стоп. Щоправда, треба мати на увазі, таку процедуру слід повторювати кожні 4 — 6 місяців, саме через такий проміжок часу відновлюється робота потових залоз, хоч і з меншою інтенсивністю, ніж у попередній раз.

— Раніше поширеною була версія, що причиною розвитку раку потових залоз можуть бути дезодоранти, чи так це насправді?

— Рак загалом належить до тієї групи хвороб, причини розвитку яких досі залишаються невідомими. Це стосується і раку потових залоз. Тому стверджувати, що провокатором небезпеки можуть бути саме дезодоранти, наразі вчені не беруться. У цьому питанні медики дійшли згоди лише в одному — у потребі регулярногоп проходженняпрофілактичних оглядів.

Посилання на джерела: https://poradnykzhinky.com/article/201704/1423-likar-poyasnyv-chomu-dezodorant-ne-vsim-dopomagaye

Як нас знайти