Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Де дві папіломи, там чотири нові з’являться

Де дві папіломи, там чотири нові з’являться

Після механічного видалення новоутворень треба пройти противірусну терапію. Тільки так можна уникнути рецидиву.

Наталя Дружбляк.

На вашому – тілі безліч папілом?..

Це прищі з’являються від неправильного догляду за шкірою і нездорового харчування. Це герпес “вистрибує” на губах після переохолодження. Це родимки отримуємо у подарунок від батьків та сонця.

Причиною появи папілом є вірус, якого налічується…понад 120 типів! 15 із них є канцерогенними, передаються статевим шляхом і можуть викликати рак шийки матки у жінок, рак пеніса у чоловіків (співвідношення таких випадків – 10:1), рак ануса і ротоглотки.

Ті типи віруса, що викликають появу папілом, до злоякісних захворювань не призводять. Папіломи – доброякісні пухлинки. “Але якщо доброякісне новоутворення постійно піддавати тертю, травматизації, то воно може переродитися. Так само стимулює клітинну мутацію тривале перебування під сонцем”, – застерігає лікар дерматолог-косметолог Жанна Приходько і всі папіломи радить видаляти.

Кожна пухлинка – джерело дисемінації (поширення) вірусу у кров, що стимулює появу нових папілом, а також робить людину заразною. Якщо її рушником витреться хтось із близьких, може інфікуватися папіломавірусом (за умови мікроушкодження шкіри). Якщо імунітет ослаблений, збудник активується.

Зараз папілом скальпелем не видаляють. Роблять це лазером, струмом (метод електрокоагуляції), рідким азотом (метод кріодеструкції) або радіохвильовим ножем. Видаляють папіломи, розмір яких не перевищує 0,5 мм, без анестезії. За один візит у клініку чи салон краси можна позбутися більше десяти папілом – все залежить від місця їхнього розташування (найважче видаляти на обличчі) і розміру, наявності або відсутності “ніжки”.

Позбуватися непривабливих наростів можна у будь-яку пору року. Якщо розмір папіломи не перевищує 0,7 мм, то швів накладати не будуть. На місці видаленого новоутворення з’явиться темна кірка, яка сама відпаде через 3-5 днів. До цього її не рекомендується мочити водою, наносити креми або декоративну косметику, піддавати дії прямих сонячних променів, а також заклеювати пластирем.

Після механічного видалення цих пухлинок слід пройти вірусну терапію. Повністю видалити вірус з крові не вдасться, але можна “пригасити” його активність. Паралельно слід зміцнювати імунітет (вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися, загартовуватися, приймати вітаміни тощо). Тільки так можна уникати рецидиву захворювання.

“Таке лікування повинні пройти всі члени сім’ї, що мають на своєму тілі папіломи. Бо один не встигне підлікуватися, як інші відразу його інфікують. Доведеться починати все спочатку”, – каже лікар.

Випадково здерли папілому. Що робити?

Зупиніть кровотечу розчином перекису водню. Обробіть ранку антисептиком (бажано таким, що не зафарбує шкіру) і заклейте бактерицидним пластирем.

Відірваний фрагмент помістіть у фізрозчин (його можна придбати в аптеці) та якомога швидше заплануйте візит до лікаря. Папілома, звісно, не родимка, але буде краще, якщо переконаєтеся, що все гаразд. Крім того, якщо залишилася якась частинка новоутворення, то її треба буде позбутися.

УВАГА! Не намагайтеся самотужки вирізати, видряпати або відірвати папілому. Не використовуйте чистотіл, часник, йод та інші засоби нетрадиційної медицини. Якщо ви не медик, завжди є ризик, що можете переплутати папілому з іншим новоутворенням. Крім того, неакуратне видалення наросту призведе до його розсіювання. Довірте цю справу лікарю-дерматологу. Дорого ця процедура не обійдеться, бо більшість папілом (на відміну від невусів, фібром і атером) залягають у верхньому шарі шкіри. Видалення однієї папіломи займе в середньому 30 секунд.

Як нас знайти