Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

І як бонус – герпес. Через косметичні тестери можна втратити навіть…зір!

І як бонус – герпес. Через косметичні тестери можна втратити навіть…зір!

Напевно, немає такої жінки, яка час від часу вибираючи косметичні засоби, не скористалася б тестерами помад, туші, пудри.
А проте саме так можна набути серйозної інфекційної хвороби. Як з’ясували вчені Медичного коледжу Джеферсона у Пенсильванії (США), які в кількох великих торговельних мережах проаналізували косметичні тестери, у їхніх зразках міститься величезна кількість кишкової палички, а також вірус герпесу, стафілококи та стрептококи. Власне кажучи, жінки заражають одна одну небезпечними хворобами.
Отже, що можна «підчепити» з тестерів, ми з’ясовуємо у Володимира Козька, професора, завідувача кафедри інфекційних хвороб Харківського національного медичного університету, та Жанни Приходько, лікаря-косметолога-дерматолога вищої категорії.

− Чи справді косметичні пробники можуть становити небезпеку?

В. Козько:
− Ще й яку! Властиво, ті віруси та інфекції, що мають контактно-побутовий спосіб передачі (через немиті руки, предмети гігієни), можуть передаватися й через тестери. Адже одним зразком користується часом кілька людей, і навіть якщо інфекція була лише в когось одного, інші опиняються під загрозою.
Наприклад, кишкова паличка e.coli може стати причиною шлункового розладу, колітів, діареї, запалення органів черевної порожнини. А стрептококові та стафілококові мікроорганізми небезпечні тим, що викликають інтоксикацію організму, спричиняють запальні процеси у носоглотці, вухах, бронхах та легенях. Серед коків існує багато патогенних видів, що провокують такі хвороби, як менінгіт чи пневмонія, а інші види спричиняють нагноєння ран та дерматити.

Ж. Приходько:
− Кожна людина має свій «набір» мікробів, до якого вона звикла. Але, потрапляючи до іншої людини, ці мікроорганізми можуть спричинити захворювання. Наприклад, дуже часто жінки, що користуються тестерами, отримують «бонус» у вигляді герпесу. Навіть якщо перед тим помадою скористалася ззовні здорова жінка, вона може бути носієм вірусу герпесу, або ж він може перебувати в неактивній формі – і тоді зараження неминуче.

«Через туш може передатися мікроскопічний демодекозний кліщ»

− Яка ще небезпека криється у тестерах?

Ж. Приходько:
− Через них можуть передаватися шкірні хвороби, викликані коковою флорою,- дерматити, висипання, остеофолікуліти. Особливо це стосується пудр, коли кілька жінок скористалися однією щіточкою. Адже це предмет особистої гігієни, а в разі масового використання її належить дезінфікувати спеціальними засобами або стерилізувати інфрачервоним світлом, чого в магазинах, певна річ, не робиться.
Через пробники (пудри, креми) можуть навіть передаватися грибкові ураження – наприклад висівкоподібний лишай, спричинений дріжджеподібним грибком, що паразитує в роговому шарі епідермісу. А от, скажімо, через туш може передатися мікроскопічний демодекоз ний кліщ, який паразитує внутрішньошкірно, у волосяних фолікулах та сальних залозах, а також у віях. Цей кліщ викликає запальні захворювання очей, внаслідок чого може погіршитися чи навіть зникнути зір.

− І що робити?

Ж. Приходько
− Я рекомендую взагалі не користуватися пробниками: косметичний засіб – річ суто індивідуальна. Або вибирати ті магазини, де пропонують одноразові міні-пробники – якщо крем, то міні-тюбик, якщо помада чи пудра – з індивідуальними спонжиками.
Крім того, якщо ви маєте тріщинки на губах чи пальцях, ранки чи садна на шкірі, які є вхідними воротами для інфекції, варто взагалі утриматися від використання косметичних засобів.

Як нас знайти