Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Карі ,сірі, зелені. Колір очей багато може розповісти про людину

Карі ,сірі, зелені. Колір очей багато може розповісти про людину

Виявляється, за кольором очей людини можна «розшифрувати» її психологічні риси та індивідуальні особливості .
Як це пояснити з погляду науки?

От що кажуть Жанна Приходько, лікар-дерматолог вищої категорії та Наталія Власова, психолог.

– Як колір очей може бути пов’язаний, наприклад, з рисами характеру людини ?

Ж.Приходько :

– Колір очей обумовлений генетично, але ж гени визначають не лише нашу зовнішність, а й особливості психіки. Тому здавна було помічено схожі риси у власників очей однакового кольору.
Наприклад, доведено, що блакитноокі люди чутливіші до болю, ніж люди з іншим кольором очей. Це пов’язано з тим, що нервові закінчення у таких людей підходять ближче до шкіри, а тому поріг болю в них набагато нижчий. А ще блакитноокі мають схильність до нервових хвороб. А от люди із зеленими та сірими очима краще переносять біль, кароокі ж схильні переживати сильний страх, чекаючи болю, тоді як переносять його досить легко. Вчені пояснюють такі закономірності саме генетичними чинниками, які відповідають за “дозу” меланіну.

Н.Власова:

– Вважають: що більш насичена й інтенсивна пігментація ока, то сильніше виражені в людині внутрішня сила, активність, енергія . Що світліший колір , то чутливішою є людина . Тож люди з карими очима – імпульсивні , пристрасні, енергійні , ініціативні , азартні ,мають задатки лідера ,люблять бути в центрі уваги , впевнені в собі , проте ,можуть бути надмірно конфліктними, агресивними ,запальними . Люди зі світло-карими (горіховими, бурштиновими) очима мають зовсім інший характер, нiж володарi темно-карих очей. Що світліше око – то більше нерішучості, сором’язливості. Такі люди пасивні, образливі, натомість вирізняються працьовитістю, скромністю, поступливістю ,надійністю і старанністю. Мають практичний склад розуму ,тому часто роблять все по-своєму .

Зеленоокі люди вирізняються витривалістю, впертістю, принциповістю, рішучістю, мають риси організатора ,хоча не прагнуть до лідерства . Натомість є реалістами ,все ретельно зважують ,акуратні ,вимогливі до себе ,горді. Проте можуть бути верткими та підступними, здатні маніпулювати людьми .

Синьоокі-гордовиті, можуть бути злопам’ятними та конфліктними. Це шукачі справедливості, сильні та рішучі люди ,люблять сперечатися, схильні до авантюр. Можуть бути лідерами, але більш тіньовими. Люди з блакитними очима – романтики і мрійники, вони вразливі й чутливі, все приймають близько до серця, через найменшу дрібницю можуть впадати в депресію, сентиментальні, потерпають від змін настрою. Хоча можуть бути емоцiйно холодними і навіть жорстокими, схильні до гнiвливості.

Сіроокі люди – трудівники . Вони врівноважені, розумні та практичні, мають тверезий погляд на життя , інтелектуали. Це самодостатні люди, які не піддаються амбіціям . У стосунках з іншими стримані й навіть холодні. Проте для близьких є дуже надійними та чесними.

Як нас знайти