Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Молюск на шкірі

Молюск на шкірі

«У моєї дитини на підборідді  з’явилися якісь дивні «перлинки». Вони мають тілесний колір, прим’яті зсередини і не болять. Педіатр сказала, що це схоже на молюска – мовляв, є таке вірусне захворювання. Я вперше про нього чую. І звідки у дитини цей дивний вірус, якщо надворі літо і ми щойно з моря приїхали. І чому, як каже педіатр, моїй дитині слід йти до дермато-венеролога – це що, венерична хвороба?»

  • Вочевидь, йдеться про контагіозний молюск,- пояснює Жанна Приходько, лікар дерматокосметолог вищої категорії.
  •  Це інфекційне вірусне захворювання, яке передається або при прямому контакті, або при користуванні спільними предметами гігієни (губки, прилади для гоління, рушники тощо), басейном, ванною тощо. На жаль, нерідко люди нездужають після засмагання, тому що під дією сонячних променів шкіра стає пересушеною, вразливою. І дуже часто вірус вражає саме дітей, адже імунна система в них не сформована.

Контагіозний молюск не вважається венеричною хворобою, але може передаватися і при статевих контактах від зараженої людини здоровій (тоді неболючі тілесного кольору, з перловим поблискуванням «горошинки» з’являються у ділянці зовнішніх статевих органів). Але типове розташування «перлинок» – на обличчі, руках або тулубі.

Є чимало інших захворювань шкіри, що подібні на контагіозний молюск. Наприклад, папіломи чи бородавки. В усякому разі вам слід відвести дитину до спеціаліста. Контагіозний молюск видаляють безболісним методом. В окремих випадках може знадобитися і додаткове противірусне лікування (певні препарати призначає лікар). Доволі часто, якщо імунітет в людини сильний, відбувається самолікування – молюск зникає зі шкіри сам, і навіть сліду від нього не залишається. Але може статися і самозараження, коли захворювання прогресує, висип поширюється тілом. Тому не раджу зволікати з візитом до спеціаліста.

Як нас знайти