Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Несподiвані веснянки у темноволосої людини повинні насторожити

Несподiвані веснянки у темноволосої людини повинні насторожити

Якщо веснянки несподівано з’являються на шкірі темноволосого людини, це повинно насторожити!

— Чому з’являються веснянки?

— Поява веснянок на шкiрi відбувається завдяки пiгменту меланiну. Вiн мiститься у спецiальних клiтинах меланоцитах, що є в органiзмi кожної людини, – пояснює Жанна Приходько, лiкар-дерматолог вищої категорiї. –Меланоцити активiзуються пiд впливом певного ферменту, а вiн пробуджується з пiдвищенням активностi сонячного ультрафiолету. Якщо меланiн розподiляється рiвномiрно (ця властивiсть успадковується генетично), то в людини рiвна засмага. Якщо ж нерiвномiрно (це особливiсть рудоволосих i свiтловолосих осiб), то у мiсцях його концентрацiї виступають веснянки або ластовиння. Уперше це вiдбувається, як правило, у 3-5-рiчному вiцi. Рудоволосi, свiтловолосi люди “носять” свої веснянки все життя.

— А чи можна позбутися ластовиння?

— Так. Поряд з вiдбiлююючими кремами є й простi, випробуванi часом народнi засоби, завдяки яким колiр пiгментних плямок стане менш помітним. Наприклад, сiк листя петрушки й кульбаби. Листя промийте, перекрутiть на м’ясорубцi та вичавте сiк. Протирайте ним шкiру з ластовинням тричi на день. Також не поспiшайте викидати у вiдро для смiття шкірку від огіркаiрка, оскільки вона чудово освiтлює шкiру. – каже Олена Коб’юк, дослiдниця народних методiв оздоровлення. – Ще і лимонний сiк достатньо ефективний проти ластовиння. Досить додати кiлька крапель соку лимона до денного крему для шкiри або ж до маски (найкраще з яєчних бiлкiв) перед тим, як нанести на шкiру обличчя. Утiм радила б не сприймати веснянки як проблему. На шкiрi багатьох людей (особливо золотоволосих) вони дуже природні і красиві.

— А про що може свiдчити поява веснянок у натуральних брюнеток – на обличчi, у зонi декольте, тобто там, де їх ранiше нiколи не було? 

– Такi пiгментнi плями в темноволосих осiб найчастiше з’являються у зрiлому вiцi, переважно в тих, хто зловживав або зловживає засмагою. Причиною можуть бути й гормональнi змiни (наприклад, пiд час вагiтностi), порушення обмiну речовин, хвороби печiнки та жовчовивiдних каналів. Тож варто сприймати появу такого ластовиння як сигнал перевiрити свiй органiзм. – попереджає Жанна Приходько. – Аби веснянок не ставало бiльше й пiсля вiдбiлювання вони не з’являлися знову, потрiбно використовувати сонцезахиснi креми, якомога менше пiдставляти шкiру сонцю.

Iрина КОНТОРСЬКИХ

Як нас знайти