Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Від «корони» одужала, тепер втрачаю волосся

Від «корони» одужала, тепер втрачаю волосся

Від «корони» одужала, тепер втрачаю волосся

Що робити при такій поширеній проблемі, як постковідна алопеція?

Чимало людей, які перехворіли на ковід, зауважили, що втрачають волосся. Причому йдеться не про десяток волосинок на гребінці (а втрачати і 80-100 волосинок на добу нормально), а про цілі пасма, які випадають щодня, і про залисини, що утворюються на голові. Як собі дати раду з цією проблемою?
-Причини такої проблеми в тих, хто перехворів на корона вірусну хворобу, можуть бути різними,- каже лікарка-дерматологиня Жанна Приходько.

– Серед найбільш очевидних причин так званої ковідної алопеції можна назвати порушення кровопостачання і мікроциркуляції за рахунок ураження судин, а ще порушення газообміну в тканинах (зокрема й епідермісі голови, де знаходяться волосяні фолікули). Додамо й вживання різних препаратів, які можуть токсично діяти на організм (а як наслідок – провокувати випадіння волосся), і стрес, спровокований хворобую, і зміни гормонального фону. Пояснити алопецію у тих, хто переніс ковід, можна й спровокованими ним аутоімунними реакціями. Волосяні цибулини імунозалежні, тому вони потерпають при аутоімуних реакціях. Або ж йдеться про ускладнення – на тлі перенесеного ковіду – якихось хронічних патологій. У кожному разі, щоб зорієнтуватися у методах допомоги пацієнтові, потрібно знати, які препарати він вживав, на що хворів до повідую, та й побачити самого пацієнта, оцінити ступінь його алопеції – патологічного випадіння волосся.

– Чи певні аналізи можуть пролити світло на причину патології?

-Насамперед порадила б аналізи крові: загальний розгорнутий з формулою; біохімічний; на гормони щитоподібної залози; на вміст вітаміну D. Порекомендувала б мінералог раму – спектральний аналіз волосся на 25 або 40 мікроелементів.Допомогти може й обстеження стану шкіри голови (річ у тім, що на тлі пониженого імунітету можуть прокинутися і дерматологічні проблеми).

 

«Інфекційні хвороби, що супроводжуються інтоксикацією, гарячкою, вживанням великої кількості медикаментів, доволі часто провокують алопецію.»

 

– Чи подібна проблема з втратою волосся спостерігалася раніше у людей, які перехворіли на вірусні недуги?


-Так, і не лише на вірусні. Інфекційні хвороби, що супроводжуються інтоксикацією, гарячкою, вживанням великої кількості медикаментів доволі часто провокують алопецію.

– Скільки часу повинно минути після хвороби, аби зрозуміти, що волосся стало поновлюватися?

-Важко сказати, скільки часу організм відновлюється після ковіду, адже ця хвороба ще мало вивчена, але після інших інфекційних недуг це триває не менше ніж пів року. Але, звісно ж, не варто вичікувати, без діючи. Після збору всіх необхідних даних спеціаліст підбере відповідну методику лікування: медикаментозні препарати длч стимулювання росту волосся або ін’єкційні процедури з визначенням їх кількості та необхідного дозування препаратів.
Із місцевих процедур можуть бути призначені протизапальні та антифіброзні фізіотерапевтичні з використанням лікувальних лосьйонів, сироваток і гелів тощо. Для вирішення проблеми випадіння волосся може знадобитися комплексна терапія, яка передбачає як вживання медикаментозних засобів, так і зовнішні терапевтичні методи. Можливо, для початку потрібно буде вживати спеціальні комплекси вітамінів – зокрема з вітамінами групи В, залізом, цинком, вітаміном Е, бета-каротином, селеном, магнієм.

-Чого не варто робити людям, у яких після ковіду випадає волосся?

-Порадила б не експериментувати з народними методами на кшталт втирання сухої гірчиці чи перцевої настоянки в шкіру голови – таке лікування може призвести до екземи.
І ще б не радила носити перуки. Вони зазвичай містять синтетичні волокна, через що шкіра голови перегрівається, не дихає. Важливо, щоб головні убори були виготовлені з натуральних тканин. Навіть якщо волосся випадає не дуже інтенсивно, не варто піддавати його додатковим випробовуванням: фарбувати, ламінувати, нарощувати, випрямляти або завивати. Якомога рідче слід сушити волосся феном – під впливом високої температури шкіра голови стає сухою, а волосся – ламким.
«Пригощайте» ваше волосся і шкіру голови вітамінними масками з яєчного жовтка та олії ( рицинової, виноградних кісточок), робіть це хоча б двічі на тиждень.
А ще не потрібно впадати у відчай: можливо, з часом організм, а з ним і волосся, відновляться. Для цього потрібно не менш як рік, адже в середньому нові волосинки виростають на 1-2 см на місяць, і це лише після того, як «прокинуться» волосяні цибулини.

Переглянути весь ⇒ПРАЙС 

Як нас знайти