Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Волосся немає, вірус є

Волосся немає, вірус є

Неправильно проведена епіляція

може спричинити вірусне захворювання шкіри.

Виявляється, епіляція (процедура з видалення небажаного волосся на певних ділянках тіла) може стати причиною шкірних хвороб. Адже через мікротравми, що виникають під час епіляції, у шкіру легко проникає вірусна інфекція.
Так кажуть французькі дослідники з Ніцци, які проаналізували звернення людей до дерматологів з приводу вірусної інфекції шкіри Molluscum contagium (контагіозний молюск). Як виявилося, 30 відсотків пацієнтів недавно проводили епіляцію.

      – Як може бути пов’язана епіляція та зараження шкірною вірусною інфекцією?

– Річ у тім, що під час цієї процедури виникають мікротравми шкіри, особливо якщо гоління проведене неправильно, – пояснює Жанна Приходько, лікар дерматолог-косметолог вищої категорії. – Як наслідок, шкіра стає вразливою – у ранки потрапляє бактеріальна мікрофлора, яка може викликати різноманітні висипи, нагноювання. А також через мікротравми у шкіру може проникати вірус контагіозного молюска.

      – Що це за вірус?

– Контагіозний молюск (його ще називають заразним молюском) – це вірусна інфекція шкіри. Потрапляючи в середину, вірус спричиняє висип на шкірі у вигляді вузликів рожевого або тілесного кольору із заглибленням у центрі.
Цей вірус дуже заразний, швидко поширюється. Тому, якщо хтось удома має цю проблему, ймовірність зараження дуже велика. Наприклад, через рушник, постільну білизну, статеві контакти чи навіть звичайні дотики. Заразитися можна і через килимок у спортзалі чи басейні.

Зазвичай ці вузлики не викликають больових відчуттів, але можуть запалюватися при механічних пошкодженнях або в результаті імунної реакції організму. Типове місце таких вузликів – обличчя, шия, груди, зовнішні статеві органи, внутрішня поверхня стегон. Вузлики можуть з’являтися, як поодинці, так і групами. Контагіозний молюск заразний до повного зникнення висипів. Тому, якщо виникла така проблема, не баріться – цей вірус легкий у діагностиці, є спеціальні противірусні препарати, а самі вузлики усувають за допомогою кріотерапії (заморожуванням рідким азотом) чи лазера.

Як нас знайти