Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Ходити не можу

Ходити не можу

Від мозолів рятує «кашка» з картоплини.

Взуваючи модні, але часто не дуже зручні босоніжки, ми натираємо мозолі

Як допомогти собі в такій ситуації?

Радить Жанна Приходько, лікар-дерматолог вищої категорії.

Насамперед підбирайте взуття за розміром. Адже там, де виникає тертя (а це буває, як у тісному взутті, так і в надто вільному, коли нога «їздить»), з’являються  болючі мозолі. Спочатку уражене місце червоніє, а згодом утворюється кулька наповнена рідиною. До речі в жодному разі не можна проколювати чи зрізати, адже до рани може потрапити  інфекція з подальшим розвитком запаленням. Тоді ноги можна стерти  аж до крові.

Якщо так  сталося, одразу вживайте заходів. Треба зробити содову ванночку, після чого накласти на мозоль саліцилову мазь або просто припекти йодом та захистити уражене місце пластирем. Допоможе ванночка із сіллю, що знеболить мозоль (але лише в тому випадку, якщо шкіра не ушкоджена).

Якщо ви не вдома і нема можливості зробити ванночку, візьміть листя подорожника та прикладіть до  мозоля. Також добре допомагає розрізаний навпіл листок алоє чи скибка лимона. Допомагає коли листок змащують свіжим соком цибулі. Можна натерти на дрібній терці сиру картоплину, загорнути цю «кашу» в марлю та прикласти до хворого місця. Картопляна маса знімає біль та діє, як протизапальний засіб. Також при мозолях добре робити ванночки з відваром ромашки.

  • У багатьох після тривалого носіння незручного взуття, виникають натовпні. Що можна зробити з ними?
  • Таке стається у місцях постійного натирання. Проте ці вторинні мозолі не є просто затверділими ділянками шкіри. Як правило, вони мають стрижень, що вростає у шкіру на глибину 3-5 міліметрів. Дуже часто народні  методи неефективні. Аби пом’якшити шкіру натовпнів, треба щодня робити гарячі ванночки по 10-15 хвилин. Опісля легенько стирати мозоль пемзою. Але, щоб остаточно його позбутися, застосовують спеціальні  кератопластичні мазі, методи шліфування шкіри, а в занедбаних випадках навіть кріодеструкцію – виморожують за допомогою рідкого азоту.
  • Буває, на пальцях ніг і стопі утворюються мікротріщинки. Крім неприємних відчуттів, вони можуть чимось загрожувати?
  • Такі мікротріщинки – вхідні ворота для інфекцій. Крізь них легко проникають бактерії, грибки. До речі, мікротріщинки шкіри ніг часто виникають через вікові зміни, коли шкіра стає сухою. Якщо ви помітили таке, обов’язково на ніч робіть мильні ванночки із содою (1 чайна ложка соди та 1 столова ложка рідкого мила) протягом 20 хвилин, після чого ноги треба почергово змащувати живильним і зволожуючим кремами (день – одним, день – іншим). Якщо вже є глибокі тріщини із запаленням, слід використовувати антибактеріальні мазі.

Пам’ятайте, що через ці тріщинки, дуже легко підхопити грибок. До того ж, якщо ноги пітніють, піт змінює кислотний показник шкіри та знижують її захисні властивості. Як правило, спочатку між 3 та 4 пальцями ніг виникає відчуття лущення, свербежу, шкіра червоніє. Пізніше такі ж симптоми поширюються  на інші пальці, стопу чи навіть нігті. Це – грибок.

У таких випадках використовуйте ефірну олію чайного дерева, яка має протигрибковий ефект. ЇЇ добре втирайте між пальцями ніг та зробіть компрес (обгорніть целофаном та надягніть шкарпетки) на 40 хвилин. Таку процедуру раджу взагалі проводити влітку, як профілактику грибкових захворювань стопи, адже ми часто буваємо у басейнах, на пляжі, де можна заразитися грибком.

  • Які ще є секрети догляду ніг?
  • Улітку треба особливо ретельно стежити за шкірою ніг – користуватися спеціальним бальзамом для їх догляду, який має протизапальну дію, лікує мозолі та тріщини, пом’якшує загрубілу шкіру. На ніч робіть ванночки, після чого обробляйте підошву пемзою та змащуйте кремами.
Як нас знайти