Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Як позбутися псоріазу

Як позбутися псоріазу

Лускатий лишай – одне з найскладніших захворювань шкіри .

Досi медики не можуть сказати достеменно, чому вiн виникає. А його лікування тривале і складне – це хронiчний стан, який періодично супроводжується то загостреннями, то ремiсiєю.

Наприклад, спровокувати захворювання можуть збої в роботі печінки, порушення обміну речовин, аутоімунні стани, алергія і навіть авітаміноз (зокpемa нестача вітамінів A тa E),– розповідає Жанна Приходько, лікар-дерматолог вищої категорії . Важливу роль відіграє спадковий фактор – якщо у когось із рідних був псоріаз – у 50 відсотках випадків хвороба може передатися дітям. Причому, коли хворіє батько біьша вірогідність передачi псоріазу доньці, а синові – вiд матері. Спричинити псоріаз може навіть сильний стрес (скажімо, екзамени чи смерть близької людини). Псоріаз, або, як його ще називакуть – лускатий лишай, починається з висипання на межі росту волосся на чолі – наче корона. Це пласкі вузлики, вкриті легкими сріблястими лусочками. Якщо цю папулу здерти, на її місці утворюється пляма, схожа на застиглий віск. При подальшому зішкрябуванні можна побачити напівпрозору плівку, на поверхні якої виступають крапельки крові (кров’яна роса). Власне, цi три показники: воскова пляма, термінальна плівка та кров’яна роса дозволяють діагностувати псоріаз.

Дуже схожі прояви має себорея, тому важливо взаємовиключити ці хвороби. Як правило, псоріазнi бляшки одночасно з’являються ще й на ліктях та колінах, а нігтьова пластинка вкривасться дрiбними борознами (ніготь стає схожим на наперсток) . При атиповій формі псоріазу бляшками може бути вкрита шкіра під пахвами та в паху, у різноманітних складочках (за вухами, під молочними залозами, між пальцями). Під час загострення ці плями мають яскраво-червоний колір, а в перiод ремісі – вкриті тонкими білими лусочками.

–   Чи людина, хвора на псоріаз заразна для інших?

–   Хворі на псоріаз не становлять небезпеки для оточення, але вони повинні провадити особливий спосіб життя. Зокрема, звичайні для інших косметичні процедури можуть спровокувати загострення хвороби. Наприклад, приймаючи душ або ванну, таким людям не можна використовувати жорсткі мочалки – лише м’які губки чи навiть бавовняні серветки. Замість твердого мила їм треба користуватися гелем iз нейтральним рН – фактором, гіпоалергенним та без ароматизаторів. Сушити шкіру рушником треба дуже обережно, легко притискаючи його до тіла.

Адже шкіра при псоріазі особливо вразлива. Рiч у тім, що клітини шкіри дозрівають та відмирають значно швидше, ніж звичайно. Так, якщо у здорових людей повне оновлення верхнього шару шкіри відбуваються приблизно кожні 24 – 28 днів, то у хворих на псоріаз цей процес у 6 – 7 разів шидший. Шкіра втрачає вологу та стає сухою менш еластичною. Крім того, вона більше схильна до запалення, тому й вимагає особливого догляду .

Як нас знайти