Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Засмагати, а не горіти

Засмагати, а не горіти

Ж. Приходько:

– Річ у тім, що найчастіше саме після відвідин курортів, де люди інтенсивно засмагають, родимки починають перероджуватися. Адже невуси є ні чим іншим, як доброякісними пухлинами шкіри. Є такі розрахунки: людина, у якої понад 20 родимок, має підвищений ризик захворіти на меланому. Хоча навіть, якщо у людини є лише одна родимка, вона також може спровокувати рак шкіри. Як і навпаки — навіть багато невусів не означають, що обов’язково почнеться рак.

– Саме сонце є одним з головних провокувальних факторів?

А. Березовський:

– За статистикою, 3,5 відсотка онко патологій викликані саме надмірним перебуванням на сонці. Сонячні промені, які є канцерогенними для людини, — головні причини таких хвороб , як базаліома , плоскоклітинний рак, меланома шкіри. Є певні види раку шкіри, які стовідсотково провокуються впливом сонця. Це плоскоклітинний та базальноклітинний рак. Але йому завжди передують передракові стани — так званий сонячний кератоз.
Це невеличкі бляшки на шкірі червоного кольору, які лущаться, але не викликають неприємних симптомів . Згодом може утворитися ранка, яка довго не загоюється. Замість того, щоб йти до лікаря, люди часто припікають їх йодом чи зеленкою, шо в цьому випадку абсолютно неефективне. Тому влітку уникайте тривалого перебування на сонці й обов язково застосовуйте захисні креми.

– Кажуть, якщо в людини багато родимок, потрібно раз на півроку проходити огляд в онкодерматолога. Це обов’язково?

Ж. Приходько:
– Загалом за родимками треба спостерігати постійно — усі невуси треба час від часу оглядати, слідкувати, чи не змінюється їхній колір, розмір. Особливо це актуальне після відпустки, коли ви засмагали.

Буває, шо родимка починає кровити , або запалюється-у жодному разі не заліплюйте її пластирем, а йдіть до лікаря. Стати приводом для занепокоєння має й масова поява нових родимок. Загалом, якщо ви помітили будь-які зміни родимок, появу плям чи висипання на шкірі після відпустки, то треба йти до дерматолога.

– Наша шкіра “пам’ятає” усе сонячне опромінення, котре ми отримуємо за життя, — каже Сергій Коровін, онкохірург вищої категорії, завідувач відділення пухлин шкіри та ДУ “Національний інститут раку”. -Якщо ж людина зазнала більше трьох опіків, клітини шкіри можуть почати ділитися неправильно, через що збільшується ризик новоутворень шкіри.
Пам’ятайте, ультрафіолет є фактором, що провокує незворотні зміни в клітинах організму. Доведено, що опіки, отримані від ультрафіолету в дитинстві, можуть стати причиною раку шкіри в дорослому віці. Додам, щороку в Україні налічується близько 2700 нових випадків злоякісних пухлин шкіри. Одним зі спускових механізмів є бажання мати засмагу.

Удома можете проводити тест “АКОРД”. Літера “А” — асиметрія (здорові родимки повинні бути симетричними , не розлазитися у той чи інший бік), “К” — краї (повинні бути рівними, не зазубреними), “О” окрас (родимка має бути однорідного кольору, а якщо в ній поєднуються коричнений, червоний, фіолетовий відтінки — це ознака переродження), “Р” — розмір (занепокоєння мають викликати родимки, діаметр яких більший за 6 міліметрів) та “Д” — динаміка (зміна будь-якої з ознак).

 

Як нас знайти