Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Згоріти на сонці. Якщо Ви зазнали сонячного опіку під час роботи на городі чи в полі, найкраще скористатися листками подорожника чи капусти

Згоріти на сонці. Якщо Ви зазнали сонячного опіку під час роботи на городі чи в полі, найкраще скористатися листками подорожника чи капусти

Що робити, коли напохваті нема аптечних кремів? Чи врятують «зелені лікарі» з грядки? А може, допоможуть «бабусині методи» – сметана та скисле молоко?

— Кому працювати доводиться довго, часом під прямими сонячними променями, не завадить мати у міні-аптечці засоби проти сонячних опіків (це мазі «Бепантен», «Панетенол»),  – каже лікар-косметолог-дерматолог вищої категорії Жанна Приходько. — Якщо ви помітили, що шкіра почервоніла, обов’язково «сховайте» її від сонця – вдягніть сорочку з довгими рукавами з натуральних тканин, на голову — капелюх із широкими крисами.

Якщо шкіра починає пекти, треба якнайскоріше вжити заходів. До спечених ділянок можна прикласти листя подорожника або капусти (перед тим його треба пом’яти трохи, щоб вийшов сік). Добрим допоміжним засобом є кашка із сирої картоплі.  Або ж можна розкраяти картоплину навпіл та протирати нею уражені місця.

Головне — зняти тепловий ефект, охолодити шкіру. Можна накладати на шкіру змочену в холодній воді тканину. Дуже добре зарекомендував себе відвар або спиртовий розчин календули — ним протирають уражену шкіру. Після того треба намаститися чимось жирним — у польових умовах це може бути сметана чи скисле молоко.

Чи можна продовжити лікування народними способами, якщо аптечні засоби з якихось причин недоступні?

— Є кілька рецептів, які допоможуть при сонячних опіках. Дві столові ложки подрібненої кори дуба залити склянкою окропу, прокип’ятити  10 хвилин, охолодити, процідити і робити примочки. Або дві столові ложки конюшини запарити у склянці кип’ятку і робити примочки.

Допоможе й обліпихова олія – треба змастити нею уражені місця. Можна навіть змащувати опіки медом – він знеболює, сприяє лікуванню та запобігає утворенню пухирців.

— Якщо опік такий сильний, що з’явилися пухирці,— що тоді робити?

— А ось тут головне – не займатися самолікуванням. Такий стан потребує лікарської допомоги. Адже відбувається інтоксикація організму, може підвищитися температура, виникають запаморочення, а через пухирці, що лопають, в організм може потрапити інфекція. На пухир треба накласти стерильну пов’язку, покинути усяку роботу та звернутися до найближчого медзакладу.

Загалом, щоб уникати таких неприємностей, не варто працювати на відкритому сонці від 12-ї до 16-ї години. А також привчіться влітку захищати шкіру від сонця спеціальними засобами.

Як нас знайти