Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Атопічний дерматит: профілактика та лікування

Атопічний дерматит: профілактика та лікування

У зимовий сезон пацієнтів з атопічним дерматитом завжди більше, адже для загострення цієї шкірної проблеми складаються сприятливі обставини – холод, сухе повітря, брак вітамінів. Чому виникає ця проблема та що з нею робити, прокоментують дерматологи-косметологи Львова Жанна Приходько та Ірина Швець.

– У якому віці найчастіше проявляється атопічний дерматит?

– Атопічний дерматит – це хронічне запальне захворювання шкіри, що викликає її сухість, лущення і появу на ній плям, – пояснює Жанна Приходько, лікарка-дерматовенерологиня. – Перші прояви атопічного дерматиту з’являються у дітей до п’яти років, але можуть виникати і в підлітковому, і в дорослому віці. Розвиток атопічного дерматиту провокує переважно спадковість, а загострюється проблема часто саме взимку.

– Як зрозуміти, що у пацієнта атопічний дерматит, а не висип іншого походження?

– Найчастіше атопія проявляється на розгинальній поверхні кінцівок: ліктях, колінах. При важкому перебігу хвороба охоплює тулуб та інші ділянки тіла. Губи та крила носа залишаються неушкодженими, – каже Ірина Швець, лікарка-дерматологиня. – На уражених ділянках зазвичай виникають рожеві плями, папули (пласкі вузлики) червоного кольору з лущенням. Їх можна розпізнати за вираженою сухістю та свербежем. У певних випадках можуть бути утворення, що супроводжуються нагноєнням.

– Що може викликати загострення хвороби?

– Одним із чинників є погода, – зазначає Ж. Приходько, – коли дуже спекотно й волого (чи, навпаки, сухо), морозно, подразнення шкіри загострюється. Важливу роль відіграє й одяг: контакт із синтетичними матеріалами або шерстю тварин теж шкодить. А ще загострити проблему може неякісна косметика. Приміром, у мене була 32-річна пацієнтка, яка мала спадкову схильність до дерматиту. Якось вона наклала корейську маску для обличчя, і та спровокувала стрес для шкіри, що в комплексі призвело до сильного загострення атопічного дерматиту.

– А як на хворобу впливає харчування?

– Через харчові алергени найчастіше атопія загострюється у дітей, – відповідає І. Швець. – Цитрусові, молокопродукти й шоколад підвищують рівень гістаміну в організмі, що може посилювати свербіж, провокувати ще більше почервоніння і загалом погіршувати стан організму.

– Чи може атопія минути з часом?

– Це хронічна хвороба, вона не зникає просто так, – вимушено зазначає Ж. Приходько. – Проте в дитячому віці стан може перейти у стійку ремісію, якщо дбати про шкіру та перебувати на спостереженні у дерматолога. Щоб зменшити симптоматику, слід постійно використовувати засоби догляду, які відновлять захисну функцію шкіри, усувають чи полегшують свербіж і лущення, пом’якшують сухі ділянки. Допомагають й антигістамінні засоби.

Ігор ВОЛОЩУК

Як нас знайти