Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Без крему на вулицю ані кроку!

Без крему на вулицю ані кроку!

На відміну від поширеної думки, що ластовиння буває лише у рудоволосих, ці пігментні плями на обличчі можуть з’явитися навесні навіть у людей з темним волоссям та смаглявою шкірою. Дерматологи кажуть, що таким чином шкіра захищається від ультрафіолетового випромінення. Як правило, ластовиння рясно вкриває шкіру обличчя саме на початку весни.

– Хочу сказати, що веснянки не є якоюсь шкірною хворобою або дефектом, – каже Жанна Приходько, лікар-дерматолог вищої категорії. – Це нормальна реакція шкіри на потрапляння перших весняних променів, які після зими є досить інтенсивними і навіть агресивними для шкіри. Це сигнал, що настав час користуватися сонцезахисним кремом.

Саме перші яскраві промені провокують гіперсекрецію меланіну – пігменту шкіри. Як правило, найнебезпечнішим сонце є для світловолосих та рудоволосих людей, бо в їхній шкірі міститься дуже мало пігменту меланіну та клітин, які його виробляють. А отже, саме вони мають високий ризик розвитку раку шкіри, злоякісного переродження родимок, а перебування на сонці часто спричиняє опіки. А ластовиння саме містить пігмент, який немов “вбирає” сонячні промені та запобігає опікам.

До того ж поява веснянок може бути обумовлена генетично. А значить, вилікувати, тобто назавжди позбутись ластовиння, неможливо.

– Проте буває, що обличчя буквально обсипано ластовинням – людина може переживати це як косметологічний дефект. Що робити?

– Є спеціальні маски, лосьйони, фото захисні креми, які захищають шкіру від сонця і тим самим зменшують кількість веснянок. Загалом, готувати шкіру обличчя до весняного сонця треба починати ще в лютому. А зараз уже обов’язково користуйтесь сонцезахисним кремом – це захистить шкіру від так званого фотостаріння, наситить необхідними вітамінами, зволожить і навіть врятує від новоутворів.

Щодо відбілюючих кремів, то їх треба накладати лише на пігментовані ділянки, а не на все обличчя, інакше шкіра стане неприродно білою.

Крім того, є випробувані народні засоби, які зменшують прояви гіперпігментації.

Як нас знайти