Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Мед – чим не помада

Мед – чим не помада

Мед – чим не помада

             У літку ніжна шкіра губ, як ніколи, потребує зволоження та живлення.

 

Від спеки страждають не лише шкіра та волосся, а й губи. Через гаряче повітря та знижену вологість шкіра губ починає лущитися, тріскати … Як зарадити?

– Шкіра на губах є тоншою, ніж на інших ділянках тіла, а також не має підшкірного жирового прошарку, який захищав би її зсередини, – пояснює Жанна Приходько, лікар-дерматолог вищої категорії. – У літку шкіра губ найпершою втрачає необхідну вологу, тому починає лущитися.
Загалом, поганий стан шкіри губ вказує насамперед на брак вітамінів (передусім А та групи В), а також певних мікроелементів (заліза, цинку тощо). Так, вітамін А можна “взяти” з моркви, гарбуза, хурми, шипшинової та обліпихової олій, а вітаміни групи В – із молочних продуктів, яєць, риби, грибів, бобових, горіхів, м’яса. Для забезпечення потрібного рівня заліза у крові їжте гранат, яблука, петрушку, гречку, а на цинк багаті морепродукти, гарбузове насіння, пророщені зерна пшениці.

– Чи допоможуть якісь зовнішні процедури?

– Добре змащувати губи олійним розчином вітамінів А та Е, а також обліпиховою, шипшиновою чи оливковою оліями. А ще можна запропонувати смачне лікування: накладайте на губи масло, мед, йогурт, вершки чи навіть тонкий шар домашнього сиру – за 15 – 20 хвилин це можна просто злизати.
А от ще рецепт проти лущення губ: змішайте кілька крапель оливкової олії з медом, опісля пензликом намастіть цю суміш на губи. А для зволоження та живлення ніжної шкіри губ візьміть трохи свіжого гарбузового соку і домашнього сиру та змішайте до однорідної маси. Таку маску накладають кілька разів на день. Також можна змащувати губи кружальцем огірка.
Якщо вже дійшло до тріщинок, медом тут не відбудешся. Бо ранки на губах – відкритий шлях для будь-якої інфекції. У таких випадках варто прикладати до губ ватні тампони з відваром ромашки, шавлії, календули, дубової кори. Помічним стане алое – листя розрізають вздовж та протирають м’якоттю губи кілька разів на день.
Якщо лущення і тріщини на губах надокучають вам постійно, є сенс здати аналіз на виявлення грибкової чи бактеріальної інфекції.


– До речі, багато жінок запитують: чи треба змивати залишки помади?

– Шкіра губ, як і шкіра повік, потребує щоденного очищення від макіяжу. Робіть це за допомогою косметичного молочка. Особливо якщо ви користуєтеся так званими стійкими помадами, які дуже висушують шкіру губ. Загалом, намагайтесь вибирати помаду чи блиск для губ, що містить вітаміни А та Е, мигдалеву олію. А ще регулярно робіть пілінг за допомогою того ж меду – накладіть його трошки на губи та помасажуйте легкими рухами пальців.

Переглянути весь ⇒ПРАЙС 

Як нас знайти