Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Не впізнаю себе. Набряки під очима можуть вказувати на певні хвороби.

Не впізнаю себе. Набряки під очима можуть вказувати на певні хвороби.

Встаєте зранку – і бачите у дзеркалі своє обличчя

із жахливими «мішками» під очима?

Якщо напередодні ви гучно щось відсвяткували або просто не доспали, це минеться, щойно організм відпочине. Але якщо «мішки» під очима з’являються щоранку, тоді це сигнал для вас – слід звернутися до лікаря.

– Такі набряки свідчать про застій крові та лімфи в тканинах навколо очей, –  каже Жанна Приходько, лікар косметолог-дерматолог вищої категорії. – І вказують на погану роботу нирок, проблеми із серцево-судинною системою, або патологію щитоподібної залози. Тому якщо «мішки» під очима турбують вас щоранку, варто звернутися до відповідного спеціаліста й обстежитись.
Хоча нерідко такі набряки є наслідком надмірного вживання рідини і солі напередодні. Уночі відбувається застій рідини, а найбільше страждають ділянки навколо очей, де шкіра дуже ніжна, а м’язи слабенькі. Там рідині накопичитися найлегше.
«Мішки» під очима можуть сигналізувати і про те, що час змінити спосіб життя. Можливо, ви постійно недосипаєте, погано харчуєтесь, багато працюєте за комп’ютером, перевтомлюєтеся. Тому намагайтеся спати не менш, як 8 годин на добу, лягайте не пізніш ніж о 22−23-й . За кілька годин до сну обмежте пиття, особливо газовані напої та алкоголь. Якщо ж ви любите пиво з чіпсами (рідина та сіль), не дивуйтеся, що зранку обличчя набрякає – сіль не дозволяє рідині виходити.

«Швидкою допомогою є примочки із заварених чайних пакетів,

чи холодний рушник.»

– Чи можна позбутися «мішків» під очима?

– Для цього існують певні процедури в косметичних салонах − зокрема, мікрошліфування шкіри (покращується циркуляція крові та лімфи, підтягується шкіра обличчя), мезотерапія (регулюється притік-відтік лімфи, поліпшується стан шкіри) або біоревіталізація (введення певних лікарських речовин під шкіру). А ще причиною утворення «мішків» під очима є розростання жирової тканини. М’язи не можуть утримати жир, який накопичується в очниці, і з віком він немов «проривається» під нижнє повіко. У таких випадках роблять косметологічну операцію − блефаропластику.

– Може є якісь народні методи? Що робити, коли попереду важлива зустріч і треба негайно мати належний вигляд?

– Швидкою допомогою в цьому випадку є примочки із заварених чайних пакетів, прикладання кружалець огірка або кашки із сирої картоплі (її найкраще загорнути в марлю). Їх прикладають під очі холодними. Можна зробити кубики льоду на відварах трав (ромашки, шавлії, кори дуба), якими «вмиватися» при набряках. Або просто прикласти холодний рушник – це також покращить дренаж шкіри обличчя.
Звечора можна робити таку холодно-гарячу процедуру: одну половину трав’яного відвару вистудіть, другу – підігрійте. Змочуйте шматочки вати почергово в холодному та теплому відварі й прикладайте до очей. Опісля змастіть шкіру під очима спеціальним кремом для повік. Процедуру роблять через день.
Для профілактики набряків під очима варто зменшити споживання солі, натомість їсти більше багатих на калій продуктів – бананів, абрикосів й авокадо.

Як нас знайти