Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Що лікує господарське мило? Призабуті корисні властивості

Що лікує господарське мило? Призабуті корисні властивості

А ви знали, що звичайне господарське мило – чудовий профілактичний та лікувальний засіб? Старші люди кажуть, що господарське мило краще за будь-який найдорожчий шампунь. Якщо мити ним волосся, воно стане густішим, пишнішим, міцнішим. А що кажуть медики?

У своєму складі господарське мило містить багато жирних кислот (до 72 відсотків – ці цифри вибито на шматку мила) та має рН з ухилом до лужного середовища. Як правило, таке мило не викликає алергії, адже не містить штучних ароматизаторів. Тому деякі педіатри радять прати дитячі речі тільки ним.

Господарське мило можна використовувати замість шампуню.

Цей засіб пам’ятають люди старшого покоління. Звісно, такий вибір було зроблено через дефіцит інших косметичних засобів для догляду за волоссям та через доступність мила. Але після миття таким милом волосся справді виглядає блискучим, здоровішим, адже воно добре змиває бруд і не містить синтетичних речовин, як більшість із шампунів. Найкраще воно підходить для жирного волосся, бо добре розчиняє жир, усуває лупу. Проте не варто користуватись цим засобом постійно, бо рано чи пізно почне пересушуватися волосся та шкіра голови.

Також час від часу можна застосовувати маску з господарського мила – намилювати голову, збивати в піну і залишати на 20-30 хвилин, після чого добре промити водою з лимонним соком чи оцтом (щоб нейтралізувати луг). Після такої процедури на волосся треба обов’язково змастити живильним бальзамом.

Вмивання господарським милом усуває жирний блиск, робить шкіру гладкою.

А щоб позбутися прищів та вугрів, можна робити наступне: невеликий шматочок мила натерти, додати гарячої води і збити на стійку піну. Додати чайну ложку кухонної солі й накласти на обличчя. Тримати маску півгодини, змити спершу теплою, потім холодною водою.

Проте господарське мило все-таки залишається господарським, а не косметичним, а тим більше – лікувальним. Тому при згаданих проблемах шкіри доречніше застосовувати іхтіолове мило. Крім того, господарське мило має таку ваду, як неприємний запах, а тому для косметологічних процедур не дуже підходить.

Господарське мило – чудовий антисептик, тому справді добре підходить для миття ран, які погано гояться. Скажімо, поважні професори завжди радили жінкам після пологів використовувати лише господарське мило – так краще загоювалися розриви, зменшувалася вірогідність їх інфікування чи нагноювання. А хірурги колись використовували його як “хірургічні рукавички” – намилювали густою піною руки і чекали, доки висохне (так забезпечувалася стерильність).

Власне, через потужні антисептичні властивості ванночки з господарським милом корисні, якщо є відкриті ранки навколо нігтів, болючі задирки, при панариції (гнійне запалення шкіри пальців рук, особливо навколо нігтів). А гарячі ванночки для нігтів з господарським милом добре розпарюють мозолі, натоптані, ще й справляють при цьому дезінфікаційну та підсушувальну дію.

Корисно мило і при тріщинах на п’ятках. Для цього у двох літрах гарячої води розчиняють столову ложку натертого мила та чайну ложку соди. Ноги тримають у воді 15-20 хвилин, після чого шкіру витирають насухо та змащують живильним кремом.

Матеріал підготувала Марина МОРОЗ.

Переглянути весь ⇒ПРАЙС 

Як нас знайти