Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Косметологи рекомендували кращий вік для проколювання вушок

Косметологи рекомендували кращий вік для проколювання вушок

Наші бабці були б у шоці сьогодні вушка проколюють навіть немовлятам. Нерідко красуню приносять на цю процедуру ще у пелюшках. Чи не зарано?

Колись не радили проколювати вушка ранiше, нiж у три рочки — саме до цього вiку формуються хрящі вушної раковини. Тепер це роблять ледве не з народження. А коли це робити таки краще і правильніше?

Я можу підтвердити з практики, що дедалі частіше батьки приносять дівчат віком до року. Кажуть дитина не запам’ятає болю, – каже Жанна Приходько, лікар-дерматолог-косметолог вищої категорії. Проте я вважаю, що це все-таки зарано. З медичного погляду, не варто проколювати вушка дітям до трьох років. Це пов’язано з будовою вуха – до цього часу відбувається процес формування вушних хрящів.

Крім того, у мочках вух сконцентрована велика кількість біологічно активних точок, які пов’язані з іншими органами. Що менша мочка, то вищий ризик потрапити в таку точку і нашкодити.

Врешті, зважайте, що маленька дитина може випадково смикнути за кульчик, що викличе больові відчуття чи навіть порве мочку вуха, а також занести інфекцію у ранку, яка ще тільки гоїться. Крім того, смикнути за гарний блискучий кульчик можуть інші діти.

Тому краще проколювати вушка після досягнення дитиною трирічного віку. Але є й верхні межа – бажано зробити це до 11 років, адже пізніше зростає ризик утворення колоїдних рубця на місці проколу (“гульки” всередини мочки).

– Чи є якісь протипокази до проколювання?

– В день процедури дитина має бути абсолютно здорова – якщо вона застуджена, має вірусну інфекцію, рана може запалюватися та довше гоїтися. Протипоказами до проколювання може бути діабет та патології згортання крові. Обережно слід бути й тим, у кого є алергія на метали.

І, звісно, проколювати вуха треба у медичному центрі або косметологічному кабінеті, де дотримуються принципів стерильності, а робити це має людина з медичною освітою. Не намагайтеся проколоти вуха у домашнiх умовах, адже це загрожує рiзноманiтними усладненнями.

Для проколу використовують спеціальний “пiстолет”, який швидко та безболiсно зробить прокол. До того ж, завдяки “пiстолету” у щойно пробиту дiрочку вставляється кульчик-цвяшок iз спецiального металу, який використовується у хiрургiї, що не викликає подразнень та сприяє кращому загоюванню. Такi медичнi кульчики треба носити не менше мiсяця, а краще – усi три, i лише потiм одягнути свої кульчики.

– Як доглядати за вухом пiсля проколу?

– Є спецiальнi неспиртовi антисептичнi розчини, якими треба обробляти мiсце проколу. Якщо ранка болить, набрякає, нагноюється — зверніться до лікаря. Можливо, потрібні додатковi антибактерiальнi розчини чи мазi.

Коли змінюєте “тренувальні” кульчики на інші, найкраще брати золоті сережки — цей метал не викликає подразнень. На другому місці — срібло. І лише потім іде звичайна біжутерія, яку можна вдягати не ранiше, нiж за три мiсяцi пiсля поколювання.

Джерело: https://nk.org.ua/zdorove/kosmetologi-rekomenduvali-kraschiy-vik-dlya-prokolyuvannya-vushok-68561

Як нас знайти