Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Таких “веснянок” не хочу: як вберегтися від гіперпігментації

Таких “веснянок” не хочу: як вберегтися від гіперпігментації

Ваша південна засмага, яку привезли з курорту, вже майже змилася, а пігментні плями – залишилися. Великі й незугарні, вони атакують обличчя, шию, декольте, руки. Не рятує навіть відбілюючий крем! Що ж робити? Як “прогнати” цю проблему зі шкіри?

Чому після перебування на сонці одразу на шкірі проявляються якісь темні плями?

– Ці великі темно-коричневі ділянки шкіри (гіперпігментація) не просто створюють непривабливий вигляд. Вони можуть свідчити про внутрішні проблеми зі здоров’ям, які наразі не проявилися в інший спосіб, – пояснила Жанна Приходько, лікар-дерматокосметолог центру “Жанві” у Львові. – Або ж це наслідок мікротравм, що їх колись зазнала шкіра. Наприклад, сонячних опіків.

– Про які проблеми зі здоров’ям ідеться?

– Поява темних плям може свідчити і про шлунково-кишкові патології, хворобу наднирників, порушення обміну речовин чи нестачу вітамінів, наявність в організмі глистів. Нерідко гіперпігментація є побічним ефектом гормональної терапії, хіміотерапії, лікування антибіотиками. На жаль, поява великої кількості пігментних плям на шкірі нерідко супроводжує такий особливий стан жінки, як менопауза і вагітність. Зрозуміло, що все це не додає краси.

У будь-якому разі, перш ніж розпочинати боротьбу з гіперпігментацією, слід достеменно з’ясувати, що ж її спричинило. Бо якщо не пролікуватися, наприклад, від гельмінтів, то жодні відбілюючі маски чи креми не матимуть очікуваного ефекту.

– Якщо причина відома, наприклад, це менопауза, чи є спосіб зробити шкіру вільною від плям?

– Дуже добре допомагають натуральні методи відбілювання шкіри на основі кореня петрушки, огірків, маски із збитими білками, соком алоє. Дерматолог, залежно від стану шкіри і загалом здоров’я пацієнта, може запропонувати й хімічні відбілюючі препарати.

І ще важливо шкіру, на якій вже є надмірна пігментація, оберігати від дії ультрафіолету. Якщо шкіра не прикрита, то пігмент, що спричиняє появу плям, вироблятиметься й надалі. Старі плями темнішатимуть, а на світлих ділянках з’являтимуться нові.

Як нас знайти