Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Забудь про солодке! Замість того, щоб комплексувати та видавлювати «чорні цяточки», часом досить лише…змінити харчування.

Забудь про солодке! Замість того, щоб комплексувати та видавлювати «чорні цяточки», часом досить лише…змінити харчування.

Для багатьох підлітків поява вугрів на обличчі – справжня трагедія. Вони псують зовнішній вигляд та настрій, а всі спроби вичавити їх перетворюють обличчя на зону бойових дій.

Про тактику ведення війни з вуграми ми розпитали Жанну Приходько, косметолога-дерматолога вищої категорії.

 –  Звідки беруться ці ненависні цяточки?

–  Вугревий висип виникає внаслідок закупорювання сальних залоз, які виробляють спеціальний секрет, що змащує шкіру та утримує у ній вологу. А в підлітковому віці, коли змінюється гормональний фон організму, сальність шкіри підвищується, а разом із цим стає більше бактерій, які починають активно розмножуватися в цьому «мастилі».
Все це закупорює пори, внаслідок чого виникають спочатку поодинокі висипання, а потім і прищі з елементом нагноєння. Якщо не боротися з цим, на шкірі можуть утворитися суцільні «скоринки» з чорних цяточок, які не просто псують зовнішній вигляд, а й можуть стати джерелом інфекційних процесів.
Вугрі можуть виникнути вже у віці 11-12 років, а пік припадає на 15-16 років. Із часом сальність шкіри зменшується.

 –  Багато хто бореться з вуграми, вичавлюючи їх…

–  Ось цього я б категорично не радила робити! Сальна залоза розташована на відстані 3 міліметрів під шкірою, а тому звільнити її від закупорювання методом вичавлювання не можна. Проте таким чином дуже легко занести вторинну інфекцію. Крім того, вичавлювання лише сприятиме розмножуванню вугрів.
Ще однією помилкою є занадто інтенсивне вмивання обличчя (щоб змити чорні цятки) – механічне подразнення може погіршити стан.

 –  Що ж тоді робити?

–  Для подолання вугревого висипання, крім відпарювання, чисток та дезінфекції, нерідко застосовують внутрішню терапію(прийом сорбентів, загальнозміцнювальних препаратів і навіть антибіотиків). Крім того, індивідуально підбирається програма догляду обличчя. Дуже часто проблему вугрів може вирішити відмова від певних продуктів – солодкого, жирного, борошняного, чипсів та сухариків.

 –  А що робити, аби зменшити ризик появи вугрів?

–  Варто для вмивання використовувати спеціальні пінки, що містять цинк, а також антибактеріальне мило. Вмивайтеся відваром трав (столову ложку ромашки і чайну ложку чистотілу запарити склянкою окропу, остудити), а раз на тиждень використовуйте скраб для шкіри.
На ніч обов’язково протирайте шкіру якимсь антибактеріальним лосьйоном.
І ще один важливий момент: доглядати обличчя у підлітковому віці мають не лише дівчата, а й хлопці. Адже вугрі не пасують нікому…

Як нас знайти