Забудь про солодке! Замість того, щоб комплексувати та видавлювати «чорні цяточки», часом досить лише…змінити харчування.
Для багатьох підлітків поява вугрів на обличчі – справжня трагедія. Вони псують зовнішній вигляд та настрій, а всі спроби вичавити їх перетворюють обличчя на зону бойових дій.
Про тактику ведення війни з вуграми ми розпитали Жанну Приходько, косметолога-дерматолога вищої категорії.
– Звідки беруться ці ненависні цяточки?
– Вугревий висип виникає внаслідок закупорювання сальних залоз, які виробляють спеціальний секрет, що змащує шкіру та утримує у ній вологу. А в підлітковому віці, коли змінюється гормональний фон організму, сальність шкіри підвищується, а разом із цим стає більше бактерій, які починають активно розмножуватися в цьому «мастилі».
Все це закупорює пори, внаслідок чого виникають спочатку поодинокі висипання, а потім і прищі з елементом нагноєння. Якщо не боротися з цим, на шкірі можуть утворитися суцільні «скоринки» з чорних цяточок, які не просто псують зовнішній вигляд, а й можуть стати джерелом інфекційних процесів.
Вугрі можуть виникнути вже у віці 11-12 років, а пік припадає на 15-16 років. Із часом сальність шкіри зменшується.
– Багато хто бореться з вуграми, вичавлюючи їх…
– Ось цього я б категорично не радила робити! Сальна залоза розташована на відстані 3 міліметрів під шкірою, а тому звільнити її від закупорювання методом вичавлювання не можна. Проте таким чином дуже легко занести вторинну інфекцію. Крім того, вичавлювання лише сприятиме розмножуванню вугрів.
Ще однією помилкою є занадто інтенсивне вмивання обличчя (щоб змити чорні цятки) – механічне подразнення може погіршити стан.
– Що ж тоді робити?
– Для подолання вугревого висипання, крім відпарювання, чисток та дезінфекції, нерідко застосовують внутрішню терапію(прийом сорбентів, загальнозміцнювальних препаратів і навіть антибіотиків). Крім того, індивідуально підбирається програма догляду обличчя. Дуже часто проблему вугрів може вирішити відмова від певних продуктів – солодкого, жирного, борошняного, чипсів та сухариків.
– А що робити, аби зменшити ризик появи вугрів?
– Варто для вмивання використовувати спеціальні пінки, що містять цинк, а також антибактеріальне мило. Вмивайтеся відваром трав (столову ложку ромашки і чайну ложку чистотілу запарити склянкою окропу, остудити), а раз на тиждень використовуйте скраб для шкіри.
На ніч обов’язково протирайте шкіру якимсь антибактеріальним лосьйоном.
І ще один важливий момент: доглядати обличчя у підлітковому віці мають не лише дівчата, а й хлопці. Адже вугрі не пасують нікому…