Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Засмагою це не вилікуєте: аби зі шкіри зникли прищі, допоможуть календула, ромашка та сіль

Засмагою це не вилікуєте: аби зі шкіри зникли прищі, допоможуть календула, ромашка та сіль

Чимало людей соромляться роздягатися навіть на пляжі через прищі на тілі. Та ще й шкіра на обличчі “протестує” проти такого поєднання влітку, як пил і піт, от і не зникає неприємне висипання.

Про те, як очистити шкіру від вугрів, розповіла Жанна Приходько, дерматокосметолог вищої категорії міської косметологічної лікарні.

– Чому влітку нерідко погіршується стан шкіри?

– Дуже часто зараз до косметологів звертаються пацієнти з вуграми чи дерматитами. Здебільшого причиною цього стає купання у водоймищах, що часто забруднені різними стоками. Тож не дивно, що стан шкіри погіршується. Додайте той факт, що влітку посилюється потовиділення, а тіло є відкритим, тож на шкіру потрапляє пил, пори закупорюються. От і маєте причини появи прищів.

– А кажуть, що під сонцем прищі швидко зникають…

– Ультрафіолетове проміння справді може виявитись сприятливим фактором для покращення стану шкіри (адже під дією променів посилюються її захисні функції). Але пам’ятайте, йдеться лише про період до 11-ї ранку та після четвертої години дня. Однак, якщо вугри на тілі супроводжуються запальними процесами, тільки засмагою не вилікуватись.

Зрештою, для тих, хто соромиться в такому вигляді приходити на пляж, дам кілька порад щодо поліпшення стану шкіри. Прищі на тілі варто протирати антибактеріальним лосьйоном і змащувати антибактеріальною маззю (ці засоби слід купувати в аптеці). Якщо вдома є настоянка календули, розведіть її з кип’яченою водою (в пропорції один до шести, аби не спричинити опіку шкіри) та змащуйте прищики.

Додам, що такі процедури можна проводити лише ввечері, коли шкіра вже не потраплятиме під дію сонячних променів. Та найкраще звернутись до косметолог, аби спеціаліст оцінив важкість процесу й призначив потрібні процедури. Причому може знадобитися фото лазерне лікування, застосування бактерицидних ламп, антибактеріальна терапія.

– Чи можна витискати прищі на тілі?

– У жодному разі. Нерідко буває, що після витискання вугри на кілька днів зникають, але потім з’являються знову у значно більшій кількості. Бо в кров’яне русло через такі дії заноситься інфекція, котра швидко поширюється. Особливо небезпечні такі дії для обличчя. Бо під час витискання ви захоплюєте флору з тканин довкола вугра. Це може загрожувати навіть септичним процесом.

Замість цього змастіть гнійники іхтіоловою маззю, залиште хвилин на 50, зверху покладіть вату. Завдяки цьому мікроби гинуть, запальний вузол стає пом’якшеним, а його вміст прориває. Потім не забудьте скористатися антибактеріальною маззю.

– А якщо на обличчі прищі, чи допоможуть парові ванночки?

– Можна на 15-20 хвилин влаштувати парову ванночку для обличчя (наприклад, з відвару ромашки), коли шкіра стає розпареною, пори розкрились, накладіть легенько скраб із гущі завареної кави, рисового борошна чи суміші солі та соди (по чайній ложці). Через 15 хвилин змийте й змастіть антибактеріальною маззю. Але робити таку процедуру слід не частіше ніж 1-2 рази на місяць, адже такий процес може виявитись стресовим для шкіри, і тут важливо не перестаратись.

Як нас знайти