Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Здорова шкіра: цікаві факти та прості секрети

Здорова шкіра: цікаві факти та прості секрети

Шкіра – найбільший орган у нашому тілі! Якщо ви важите 70 кг, то ваша шкіра – 10,5 кг, тобто 15% від загальної маси. Найтонша шкіра на повіках (близько 0,2 мм), найтовстіша – на долонях (1,4 мм) і стопах (до 3 мм). Але чутливість від товщини не залежить: відчуваємо, коли на руку сідає муха, а важить комаха якихось 20 мг.

Щомісяця – нова “одежинка”

Кожні 28 днів наша шкіра оновлюється. Кожної хвилини втрачаємо 30-40 тис. клітин. 50% пилу в домі – це мертвий шар шкіри, який злущився. За життя “губимо” до 100 кг. Після видалення ороговілого шару клітин шкіра виглядає більш здоровою, доглянутою. З допомогою косметичних засобів та апаратних методик її процес оновлення можна пришвидшити. Однак за неправильного застосування скраби можуть травмувати шкіру, пересушити її, тому суворо дотримуйтеся інструкції або рекомендацій косметолога.

Рукавички для білоручок 

Шкіру захищають ліпіди – природні жири на її поверхні. Засоби для миття та чищення знищують їх. Ось чому руки першими видають вік. Хочете, щоб шкіра довше залишалася молодою, – не економте на одноразових рукавичках. Кілька днів потренуєтесь і зможете навіть картоплю у них чистити!

Користуйтеся кремом-милом. Не забувайте регулярно наносити на шкіру рук крем. Обирайте цей косметичний засіб відповідно до пори року (влітку зволожувальний, взимку живильний або захисний, який створює бар’єрну плівку на шкірі) та часу доби (вдень комфортніше використовувати легший, на ніч можна наносити жирний).

Поки сім потів не зійде

Щодня шкіра вбирає 500 мл поту. Сам піт не має запаху – “амбре” створюють бактерії, які активно розмножуються на поверхні шкіри. Їх на нашій шкірі мешкає… близько мільярда! Основна функція поту – охолодити тіло.

Що робити, якщо сильно пітніють ноги? Носіть ортопедичне взуття, що “дихає”. Ввечері проведіть таку процедуру: розпарте ноги, витріть насухо рушником, нанесіть пасту Теймурова і дві години походіть у шкарпетках, після чого повторіть процедуру. І так робіть, скільки вистачить терпцю. Якщо під руками нема дезодоранту для ніг, можна скористатися звичайною дитячою присипкою (тальком). Не треба ігнорувати пітливість ніг, бо на тлі зміни рh шкіри може приєднатися грибкова або бактерійна інфекція.

Ділиться секретами здорової шкіри лікар-дерматолог, косметолог Жанна Приходько.
Матеріал підготувала Зоряна Круль.

Як нас знайти