Ліцензія Серія
Львів, вул. Личаківська, 39 janvicosmetics@gmail.com
Львів, вул. Городоцька, 181 janvigorodotska@gmail.com
Image Alt

Це не просто вусики.

Це не просто вусики.

Про що може свідчити поява небажаного волосся на тілі жінки й чому не варто висмикувати волосинки з родимок?

Медичною мовою ця проблема називається гірсутизм. З ним стикається чимало жінок різного віку на тлі негативних змін в організмі.

— Гірсутизм — це оволосіння обличчя та інших частин тіла жінки за чоловічим типом, — пояснює Жанна Приходько, лікарка-дерматокосметологиня. — Ця проблема може виникати внаслідок патології надниркових залоз. Відомо, зокрема, що поява зайвого волосся безпосередньо пов’язана з надлишковою продукцією в жіночому організмі гормонів андрогенів. Додам, що у жінок надмірне оволосіння найчастіше є “візитною карткою” такої серйозної хвороби, як синдром полікістозних яєчників. Стрімкий початок гірсутизму може навіть вказувати на розвиток пухлин надниркових залоз, яєчників або гіпофіза. Коли пацієнтки звертаються із скаргами на надмірне оволосіння, яке раптом стало розвиватися, ми рекомендуємо здати аналізи, насамперед, на гормони щитоподібної залози, наднирників та зробити УЗД органів таза.
— Пацієнтки зазвичай хочуть позбутися проблеми якнайшвидше, тому передусім ідуть до косметолога, дерматолога, а не до ендокринолога. Чи це правильно? Чи можна вплинути на проблему ззовні?

— Звісно ж, можна. Є досить ефективні сучасні технології. Лазерне видалення волосся — одна з таких, під час неї руйнується безпосередньо цибулина волосини. Але річ у тім, що проблема може повернутися, якщо не з’ясувати її внутрішню причину. Якщо ріст зайвого волосся провокують, скажімо, негаразди з щитоподібною залозою, то, взявши під контроль її роботу, ми одночасно закріпимо позитивний ефект від дерматологічних процедур. Несподіване оволосіння — це не просто косметичний недолік, це зовнішній сигнал, що його посилає організм. Людина ще якийсь час могла б і не здогадуватися, що має проблеми зі здоров’ям, якби не цей знак. Наприклад, в однієї моєї 37-річної пацієнтки, яка потерпала від незрозумілого оволосіння, як з’ясувалося, був цукровий діабет, про який вона не знала. А ця патологія є не лише наслідком гормональних порушень, а й сама може їх провокувати.
— А хіба не може бути зайве волосся самостійною проблемою, не пов’язаною з певними патологіями?
— Так, буває і таке. Гірсутизм може бути сімейною особливістю. Також ступінь оволосіння залежить, скажімо, від етнічної приналежності жінки. Наприклад, у здорових жінок Кавказу спостерігається посилений ріст волосся по всьому тілу. Незначне збільшення оволосіння нерідко буває і у період менопаузи, що пов’язано з віковим андроген-естрогенним дисбалансом. Крім того, є медичні препарати, що спричиняють андрогенну активність. Тож дерматокосметолог обов’язково запитає пацієнтку, які ліки вона вживає.

— Надмірне оволосіння буває і у чоловіків, чи не так?

— Так, але тут ідеться не про гірсутизм. Особливості оволосіння у чоловіків найчастіше пов’язані з чутливістю рецепторів шкіри до андрогенів. Тобто, що більш чутливі вони до цих гормонів, то більше волосся буде на тілі й навпаки. А от раннє і надмірне оволосіння у хлопчика, який ще не сягнув віку статевого дозрівання, має насторожити — це може свідчити, зокрема, про гормональні порушення.

— Пушок над губою, волосинку на родимці прийнято висмикувати пінцетом. Наскільки безпечний такий метод?
— На родимці нічого висмикувати не можна, невуси не люблять травм. Це може провокувати їхнє переродження у патологічний новоутвір. Зайву волосинку можна хіба акуратно відрізати ножицями. А щодо пушкового волосся над губою, то висмикування тільки спровокує ріст грубшого волосся. Як і вплив кремів для депіляції, до речі. У мене була пацієнтка, в якої після кількох процедур депіляції за допомогою якогось несертифікованого крему волосся на ногах стало рости, як трава після дощу.

Переглянути весь ⇒ПРАЙС 

Як нас знайти